Poniedziałek, 14 października 2019

„Razem zmieniajmy Żyrardów – w praktyce nie w teorii”

Oceń ten artykuł
(46 głosów)
Radio Żyrardów
Strona: plus.google.com/103849062826323714658 Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

21 komentarzy

 • Link do komentarza JK czwartek, 01 sierpień 2013 12:26 napisane przez JK

  Komżatek miał robótkę z układziku gabrylciunia :D i takie tam, to po co brac go poważnie :P

 • Link do komentarza Paweł sobota, 27 lipiec 2013 13:48 napisane przez Paweł

  NA stronie Ratujmy Żyrardów znalazłem ciekawy wpis na temat niedoszłego Prezydenta:

  27.07.2013 - 12:26 - LEON

  witam serdecznie,
  Zadałem sobie dzisiaj sporu trudu i postanowiłem przeczytać w całości pismo jakie wystosował do umeczonego narodu Pan J Komża. I co? Udało, się. Przeczytałem całe mimo bolu dla oczu, uszu i zmęczonego temperaturą (27 stopni C) umysłu.
  Panie były naczelniku, z pisma wynika jasno, że dołozył Pan wielu starań, typu knucie, spiskowanie, tajne rozmowy, w celu obalenia obecnej władzy. I co? ano na nic to się stało. Grupa 5 mieszkańców miasta, nie bacząc na Pana spisek, pomieszała wszystkie plany.
  Co gorsza zwróciła się o pomoc do pana kaczanowskiego, a nie do Pana. I to jest tu chyba najgorsze. Przecież to Pan miał być , , mózgiem" rewolucji.
  Nie kryje Pan swojego niezadowolenia z ego powodu i obiecuje Pan wycofanie się z dalszych rozmów. Trzymam za słowo, bo naprawdę ludzie pracujący w , , podziemiu/; to byli nam potrzebni podczas okupacji albo w czasach komuny. Teraz mieszkańcy miasta wyraźnie Panu pokazali co to jest demokracja i jakimi prawami sie można posługiwac.
  Swoją droga to mam do Pana pytanie.
  na stronach internetowych poświęconych gminie Milanówek, gdzie miał Pan okazję pełnić krótko bo krótko, ale zawsze, funkcję sekretarza, można odszukać kilka ciekawych artykułów poświęconych Pana osobie i pracy w roli sekretarza (zawarte treści pochodzą głównie z internetowego wydania Bibuły Milanówka).
  Proszę przybliżyć czytelnikom i mieszkańcom Żyrardowa, kulisy Pana odejścia z pracy w urzedzie gminy w Milanówku.
  Ja osobiście wątpię, aby ta cała ich , , bibuła" pisała prawdę, ale z chęcią sie w tym upewnię dzieki Pana wypowiedzi i ustosunkowaniu się do całej sytuacji.

 • Link do komentarza Mieszkaniec Żyrardowa środa, 24 lipiec 2013 23:58 napisane przez Mieszkaniec Żyrardowa

  Jeżeli masz pojęcie o zadłużeniu miasta,
  Jeżeli masz pojęcie o nepotyzmie, układach i układzikach,
  Jeżeli masz pojęcie o działaniu na niekorzyść miejskich spółek, które są utrzymywane z naszych podatków,
  Jeżeli masz pojęcie o wydawaniu publicznych pieniędzy na propagandę i to takich które przekraczają normę rozsądku,
  Jeżeli masz pojęcie o opłacaniu większości mediów prywatnych w mieście,
  Jeżeli masz pojęcie jakie są problemy w mieście: bezrobocie, mieszkania, bandytyzm, drogi...
  Jeżeli masz pojęcie o bublach inwestycjach miejskich,
  Jeżeli masz pojęcie jak są traktowani biznesmeni przez władze miasta,
  Jeżeli masz pojęcie o skłóceniu się ze starostą powiatu żyrardowskiego, wójtem Wiskitek, Jaktorowa, Puszczy Mariańskiej, burmistrzem Mszczonowa,
  Jeżeli masz pojęcie o kupowaniu radnych tzw bardzo drogimi konfiturami,
  Jeżeli masz pojęcie o nie wykorzystaniu możliwości dotacji unijnych,
  Jeżeli masz pojęcie ze strat z nieumiejętnego zarządzania innymi projektami,
  Jeżeli masz pojęcie z produkowaniu co rocznie na coraz większy procent obligacji,
  Jeżeli masz pojęcie że nasze podatki związane z miastem są jedne z najwyższych w Polsce
  Jeżeli masz pojęcie że bilety są prawie tak drogie jak w Warszawie
  Jeżeli masz pojęcie ścieki, woda, śmieci są jedne z najdroższych w Polsce
  Jeżeli masz pojęcie że w Żyrardowie za nasze kaloryfery po zimie płacimy najwyższe stawki,
  Jeżeli masz pojęcie że …

  To na pewno nie jesteś tym który wypisuje pitu pitu przeciw referendum.
  Zacznijmy tworzyć listy punktujące nieudolność tej władzy ;)

 • Link do komentarza Cram Zyt środa, 24 lipiec 2013 13:55 napisane przez Cram Zyt

  Do Kadmosa. Nie mam chęci logowac się w tym twoim sekciarskim świecie. Nawet nie będę silił się na uprzejmość aby powiedzieć ci, że z kim tu rozmawiać? Twój bęłkot nadal zostanie bełkotem. A to co tworzycie wokół referendum to tylko zasługa tych bzdur które wypisujesz, jak i tych którym bardzo zależy aby tę akcję zniszczyć. Twoje pseudo argumenty nie tylko ośmieszają ciebie, ale także tych kilku lenników Wilka piszących na forum pl. Wasze bzdury niegdy nie tworzyły dobrego klimatu żeby wspólnie naprawiać naszą "mała ojczyznę", a tylko dzielicie od dawna ruch wirtualny.

  Na razie żaden z "piewców" przeciwnych referendum mnie nie przekonał bo więcej w tych wypowiedziach agresji niż rzeczowych argumentów. Przykro mi, że tak ciekawa inicjatywa nie ma poparcia wśród takich osób jak wy, ale od początku było wiadomo, że tak będzie.

  Teraz dzięki m. in. tobie i tobie podobnym mogę się pośmiać. Choć obciach pozostanie na wieki :D

 • Link do komentarza Kadmos środa, 24 lipiec 2013 10:44 napisane przez Kadmos

  Do Cram Zyta. Jeżeli cytujesz moje wypowiedzi z forum 24h.pl to przynajmniej proszę cię abyś je cytował poprawnie i nie przeinaczał w treści. Zapraszam też do dyskusji ze mną na forum.
  Moje poglądy są takie, a nie inne.
  Przytoczone przez ciebie fragmenty moich wypowiedzi to pewna ironia, reakcja na tworzenie się wokół tego referendum pewnej swego rodzaju "sekty", która w dyskusji nie używa argumentów, tylko atakuje agresywnie sceptyków i tych co mają czelność mieć inne zdanie. Tak nie tworzy się dobrego klimatu żeby wspólnie naprawiać naszą "mała ojczyznę", a tylko dzieli na tych dobrych co popierają referendum i złych co mają jakieś ale i pewnie są "na garnuszku" u Wilka
  Na razie żaden z "piewców" referendum mnie nie przekonał bo więcej w tych wypowiedziach agresji niż rzeczowych argumentów. Przykro mi, że tak ciekawa inicjatywa ma poparcie wśród takich osób. Z początku byłem za referendum, ale teraz dzięki m. in. tobie i tobie podobnym zmieniłem zdanie. Róbcie tak dalej, taki zły pr dla tej chyba ważnej sprawy, a możecie stracicie więcej popierających, a sceptyków takich jak ja pewnie nie przekonacie.

 • Link do komentarza Cram Zyt środa, 24 lipiec 2013 00:14 napisane przez Cram Zyt

  Do Kadmosa odpowiedź na jego bzdury:

  Jak rewolucja się nie uda to ich z miasta będziecie chcieli wyrzucić, tak jak to próbujecie robić od dawna z każdym co śmie krytykować. Zaciągnęlibyście ich przed magistrat, batogiem wychłostali, naznaczyli szkarłatną literą i pognali kopniakami z miasta co by je oczyścić z wszelkich szumowin co to rewolucję rozpętali.
  A tak na serio to to co napisałeś o ukróceniu zarządzania to kompletna bzdura, co może świadczyć tekst Wilka mówiący że w tym roku nie było go stać na spełnienie warunków pewnych panów, ale w przyszłym kto wie.
  Zadawanie jak mantra pytania przez ciebie co po referendum? Jest żałosne.

  Na jedno pytanie odpowiem, pytanie brzmiało:
  Nie jest to duża kasa, wręcz kropla w morzu długów, ale teraz powiedz mi skąd ta kasę wziąć. Bo łatwo rzucać, że to mało, jakoś się znajdzie, ale w naszej sytuacji każdy wydatek, którego można było uniknąć, jest według mnie zbędny. Znowu mamy po ciemku chodzić po mieście w nocy? Czy tez nauczyciele mają socjalnego nie dostać?

  Zabrać premię Pani Rusinowskiej i masz!

  A to że po ciemku chodziłeś i nauczyciele nie mają socjalnego to wyłącznie wina złych rządów Wilka i Obłękowskiego.

  I teraz na koniec i po raz ostatni. Drogi Kadmosie. Jeżeli tak bardzo boli cię moja wnikliwość i mój sceptycyzm rani twe serce oddane sprawie, to ja proszę o odpowiedź na jedno podstawowe pytanie.
  Co według ciebie jeszcze może spieprzyć prezydent Wilk topiąc do cna miasto w ciągu tych niespełna, może 8-10 miesięcy, po wcześniejszych wyborach.

  I przyjmuję twoją samokrytykę, ale nie przejmuj się to nie twoja wina, a jak wiadomo nie będę mógł oświecić ciebie - "głupiego" niewiernego, świętokradcę, który zbłądził i nie widzi światła, które bije od "wielkiego obrońcy".
  Twoje słowa to czysty populizm Kadmos :D
  Cram Zyt

 • Link do komentarza misolo sobota, 13 lipiec 2013 13:51 napisane przez misolo

  Ja osobiście popieram REFERENDUM i będę wszystkich znajomych namawiał do składania podpisów pod wnioskiem o referendum. Czytając te wszystkie fora i plugastwa które są wypisywane na inicjatorów , pełnomocnika stwierdzam jednoznacznie że się obsrywają tylko Ci co coś z tego ŻŁOBA mają [czyli mają pracę lub zlecenia z KASY miejskiej którą łoją]. Dlatego uważam że przy tym KORYCIE miejskim jest ich zbyt dużo.
  Byłem w tym tygodniu w URZĘDZIE MIASTA i nie chcący słyszałem rozmowę dwóch urzędniczek jak rozmawiały o REFERENDUM że mieszkańcy to taki CIEMNOGRÓD że na niczym im w TYM MIEŚCIE nie zależy i dlatego są wielce pewne że nie dojdzie do REFERENDUM. A jeśli by miało dojść do tego REFERENDUM to i tak mieszkańcy pójdą zagłosować za '' SWOIM PREZYDENTEM ''.
  Wniosek nasuwa się sam że mają nas MIESZKAŃCÓW za ciemniaków.
  Dlatego jeszcze bardziej jestem przekonanym do tego REFERENDUM.
  ŻYRARDOWIANIE DO DZIAŁANIA A NIE DO GADANIA.

 • Link do komentarza ellytaaaaaaaaaa piątek, 12 lipiec 2013 10:32 napisane przez ellytaaaaaaaaaa

  Niech żyją obiecanki cacanki PełOwskich kłamczuchów! Ludzie nie są idiotami, wreszcie poszli po rozum do głowy!

 • Link do komentarza karolina czwartek, 11 lipiec 2013 11:53 napisane przez karolina

  Popieram.

 • Link do komentarza Paweł środa, 10 lipiec 2013 13:19 napisane przez Paweł

  Popieram w 100% Prezesa.Każdy dzień dla Żyrardowa to dzień zmarnowany.Trzeba wreszcie z tym zrobić porządek.Tak dalej się nie da żyć w tym mieście.Audyt to podstawa dalszego funkcjonowania miasta (a sam audyt trwa prawie 6 miesięcy).Dlatego musimy wiedzieć jakie nam władza zaserwowała zadłużenie,ale realne,a nie kreatywne przerzucanie papierków z miejsca na miejsce i wszytko pochowane po kątach (spółek miejskich.Proszę również pamiętać że to obecny Prezydent A. Wilk szedł do wyborów z hasłem audytu.I co zrobił, nas wszystkich mieszkańców na szaro,ale nie tylko w tej kwestii jest tego naprawdę bardzo dużo.I nigdy się nie zgodzę z tym co mówią że on sam może niewiele.Ano może bardzo wiele tylko mu się nie chce,albo nie potrafi.Proszę tylko ocenić ile za jego kadencji pozyskano środków unijnych to jest po prostu żenada.Można takich przykładów mnożyć bez liku.Jest to bardzo przykre że my mieszkańcy zostaliśmy wykiwani przez jednego człowieka nieodpowiedzialnego i któremu nie zależy na Żyrardowie.Warto również zaznaczyć że w normalnej pracy w prywatnej firmie (w takich my mieszkańcy pracujemy) Pan Prezydent za takie działanie na szkodę firmy został by dawno zwolniony dyscyplinarnie.Nikt nad kim by się nie użalał tak jak to robią co niektórzy broniąc miernego Prezydenta.

 • Link do komentarza Prezes spółki miejskiej środa, 10 lipiec 2013 11:53 napisane przez Prezes spółki miejskiej

  Piszę tutaj bo już ostatnie forum zamknięto. Jak bardzo boją się prawdy władza naszego miasta! Jakie bzdury wypisują, mącą jak zawsze w głowach mieszkańców. Prawda wyjdzie tylko wyłącznie po audycie. Dlaczego się boją referendum. Bo mieszkańcy doprowadzając do referendum będą chcieli audytu, żeby przekonać się jak bardzo jest fatalny stan naszych mieszkańców. TO MOŻE BYĆ JEDYNA SZANSA NA URATOWANIE MIASTA PRZED BANKRUCTWEM. Niech ludzie to zrozumieją!

 • Link do komentarza Mietek z Elbląga poniedziałek, 08 lipiec 2013 21:29 napisane przez Mietek z Elbląga

  Kurcze jeśli wasi mieszkańcy się na to babrali, to jakie mądre głowy u was mieszkają?

 • Link do komentarza Stańczyk poniedziałek, 08 lipiec 2013 10:51 napisane przez Stańczyk

  Czas na zmiany p. Andrzeju Wilk. Już czas...

 • Link do komentarza Zyrardowianin poniedziałek, 08 lipiec 2013 10:49 napisane przez Zyrardowianin

  Dokładnie panie redaktorze. Obiecanki cacanki a głupiemu radość !!! Mam nadzieje że go odwołają.

 • Link do komentarza ooooo poniedziałek, 08 lipiec 2013 07:14 napisane przez ooooo

  Jakoś dziwnie to wygląda, nie mogę uw===========ierzyć, że on wyprodukował taką ulotkę??? Szok, +pierwszy raz to widzę. Czy to nie jest jakaś podpucha?

 • Link do komentarza aga niedziela, 07 lipiec 2013 21:12 napisane przez aga

  Gratuluję referendum. Demokratycznie znaczy mądrze. Jestem przekonana, że taka nauczka będzie przykładem na przyszłe pokolenia. A zła władza nigdy nie będzie mogła spać spokojnie.

 • Link do komentarza ZuZu niedziela, 07 lipiec 2013 04:49 napisane przez ZuZu

  Nosił Wilk razy kilka , poniosą w końcu Wilka :D

 • Link do komentarza mk sobota, 06 lipiec 2013 20:25 napisane przez mk

  Niechcący słyszałam, jak pewna pani z urzędu idąc przy rynku rozmawiała przez telefon informując o gazetkach radia, padł taki tekst: Mają gazetę, a ludzie napieprzają na Wilka, trzeba szybko działać...

 • Link do komentarza SZNINKIEL sobota, 06 lipiec 2013 16:13 napisane przez SZNINKIEL

  Brawo dla redakcji Radia Żyrardów! Takie proste podsumowanie i Wilk jest nagi. Obiecanki cacanki - ciekawe co na to jego wyborcy? Wilk zrobił ich na szaro... Teraz mogą sobie poczytać jak zostali wykiwani.

 • Link do komentarza krokodyl sobota, 06 lipiec 2013 11:30 napisane przez krokodyl

  Trzeba przyznać,że autorzy trafnie ocenili program wyborczy A.Wilka.Prezydent nie wykonuje swej pracy osobiście tylko we współpracy z dużą grupą osób
  tzw. zaprzyjaźnionych. Nic nie napisano o tzw carycy, która kieruje np Resursą. Ile strat przynosi ten obiekt ?. Nic nie napisano o wyglądzie miasta. Od 20 lat decyduje o tym T.A. - z wykształcenia inż. od instalacji sanitarnych/!!!!/ itd,itd/

 • Link do komentarza Grześ sobota, 06 lipiec 2013 10:57 napisane przez Grześ

  Dużo tego! Dosyć obiecywania. Czy na prawdę ludzie mają małe rozumki?

Skomentuj

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje przedstawione na stronach Radio Żyrardów były rzetelne i zgodne z prawdą. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za skutki ich wykorzystania. Nie ponosimy również odpowiedzialności za zawartość forum i komentarzy, treści prezentowanych w reklamach oraz konsekwencji wszystkich zdarzeń które są skutkiem działalności osób trzecich (w szczególności przerw w pracy serwisu). Zastrzegamy sobie prawo do moderowania treści forum i komentarzy oraz wykorzystywania zapisanych w nim wiadomości.

Copyright © 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone Radio Żyrardów

Znajdź nas w Google+ Znajdź nas w Twitter