Niedziela, 18 sierpnia 2019

W LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie nie dzieje się dobrze cz. II

Oceń ten artykuł
(20 głosów)
Radio Żyrardów
Strona: plus.google.com/103849062826323714658 Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

6 komentarzy

 • Link do komentarza mikołajamożemonika wtorek, 22 kwiecień 2014 21:36 napisane przez mikołajamożemonika

  Uczę się w Czerwoniaku. Dopiero od dzisiaj wiem, dlaczego od jakiegoś czasu mamy problemy w szkole z tytułu nagłego i nieproporcjonalnego do wiedzy zdobytej podczas całego roku nawału nauki. Mówi się o awanturach związanych z artykułem i teraz nauczyciele się mszczą. Dziękujemy szanownemu redaktorowi. ;)

 • Link do komentarza licealistkaa niedziela, 16 luty 2014 21:47 napisane przez licealistkaa

  Czerwoniak leci na dobrej opinii... a tak na prawdę co 2 licealista korzysta z korepetycji lub innych (płatny)zajęć dodatkowych. Sama jako uczennica tego LO chodziłam na korepetycje- z języka ang miałam zajęcia w 28! osobowej grupie! Moja siostra też chodziła.
  Obecnie sama teraz udzielam korepetycji i mam uczniów ze wspaniałego Czerwoniaka.
  Nauczyciele byli mało zaangażowani w swoją pracę, wypaleni. Najlepiej podać temat lekcji, 5-8 pytań i praca własna uczniów z podręcznikiem-tak pamiętam swoje lekcje.

 • Link do komentarza Ula czwartek, 16 styczeń 2014 15:31 napisane przez Ula

  Ha, ha, ha.
  Spytajcie nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego mających dzieci w wieku ponadgimnazjalnym w latach 2001 - 2013, gdzie wysyłali lub wysyłają swoje pociechy po gimnazjum. Znam kilka przypadków. Teraz, żeby mieć pewność, że nie będą to lata stracone, trzeba programować działania już w wieku licealnym. Od tego, że ktoś uczył się w LO w Żyrardowie i nie dostał się na dobre studia, jeszcze nie można się, niestety, ubezpieczyć i zarządać odszkodowania.

 • Link do komentarza wójt czwartek, 16 styczeń 2014 09:56 napisane przez wójt

  Fajnie! Brawo! ...tylko nie rozumiem PO CO uczyć się w LO w Żyrardowie?
  Po co Żyrardowianom szkoły średnie i studia, skoro cała strategia Żyrardowa nakierowana jest na TANIOŚĆ! Żyrardów ma być zapleczem Warszawy i pobliskich miast i miasteczek, magazynem i dostarczycielem części najniższej kadry. Do tego wystarczy wykształcenie podstawowe i kilka praktycznych kursów. Żyrardowianinc nie musi wiedzieć do czego służy "dinks" który odlewa z polipropylenu w nikomu nie znanej fabryce kończącej się na "..ex". Jedyne co ma wiedzieć to, że dopóki robi ją taniej niż Niemiec dopóty ma pracę, i chleb dla rodziny!
  Z resztą i tak nie ma wyboru. Jak rozwinie się produkcja i nakład osiągnie wymagane minimum to firma przeniesie produkcję do Chin i bezrobotny Polak znowu będzie wyciągał bezradnie ręce w kierunku rządu.

  Zauważcie, że nawet zaprzestano już w Żyrardowie posługiwać się pojęciami ekonomicznymi typu PKB, "dochód", "zysk". Nową walutą stało się "miejsce pracy", - walutą którą na prawo i lewo kupczy się w polityce, mydląc ludziom oczy i to gdzie w Urzędzie Miejskim lub w Centrum Kultury.
  Stanowisko kasjerki siedzącej 12h z pieluchą na tyłku, za 4zł za godzinę w supermarkecie zwolnionym ze wszystkich zwolnionych podatków, nazywa się wg prezydenta Wilka i jego przybocznych poprawnego słownictwa: "miejscem pracy". To że owa kasjerka zostanie wyśmiana w drzwiach wejściowych do banku w drodze po pozyczkę na mieszkanie, nikogo nie obchodzi. Jest "miejsce pracy"?! Jest! - więc w czym problem?. Bezrobocie w dół, słupki w górę, wszyscy szczęśliwi!
  I żeby było śmieszniej każdy Polak czuje sie lepszy od "głupiego Amerykanina" i każdej innej nacji bo, wie jaka jest stolica Rumunii, czy Macedonii, a "głupi Amerykanin nawet nie wie gdzie leży Polska."

  Powodzenia drodzy licealisci z najlepszego w powiecie Żyrardowskim Liceum! Gratuluję sukcesu i życzę powodzenia w życiu. Czekają na was tysiące miejsc pracy, gdzie z pewnością docenią wasze dyplomy! Dostaniecie po dwie łopaty!

 • Link do komentarza licealista czwartek, 16 styczeń 2014 08:42 napisane przez licealista

  Nie może być inaczej. Każda sytuacja ma swoją przyczynę. Jak może być w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego dobrze, skoro tam pracują sami niedouczeni belfrzy. Oprócz testów uczniów (matury, olimpiady, itp.), co roku powinny być obowiązkowe testy nauczycieli poszczególnych dziedzin wiedzy i nowoczesnej metodyki nauczania. Wtedy te wszystkie oceny byłyby logiczne.
  Moja propozycja: matury dla nauczycieli. Jest to jeden z nielicznych zawodów, w którym mimo produkcji bubli nie ocenia się wykonawców, tylko obowiązują zasady TWA (Towarzystwo Wzajemnej Adoracji). Nie ma drugiego konkurencyjnego Liceum w Żyrardowie to może to trwać wiecznie.
  Drugi taki zawód to lekarze.

 • Link do komentarza Joanna środa, 15 styczeń 2014 22:15 napisane przez Joanna

  Kończyłam LO w latach 90-4. TO była dobra szkoła ze starą tradycją. Aktualnie jednak trzyma poziom. Jest to dobra szkoła, choć ma wadę. Wada ta to upolitycznienie przez panią dyrektor tej placówki. Jest to karygodne aby dyrektorzy szkół zajmowali się zawodowo polityką i zmieniali partie jak rękawiczki.

Skomentuj

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje przedstawione na stronach Radio Żyrardów były rzetelne i zgodne z prawdą. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za skutki ich wykorzystania. Nie ponosimy również odpowiedzialności za zawartość forum i komentarzy, treści prezentowanych w reklamach oraz konsekwencji wszystkich zdarzeń które są skutkiem działalności osób trzecich (w szczególności przerw w pracy serwisu). Zastrzegamy sobie prawo do moderowania treści forum i komentarzy oraz wykorzystywania zapisanych w nim wiadomości.

Copyright © 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone Radio Żyrardów

Znajdź nas w Google+ Znajdź nas w Twitter