Poniedziałek, 14 października 2019

Zabytkowa wiata na peronie przechodzi do historii

Oceń ten artykuł
(16 głosów)
Radio Żyrardów
Strona: plus.google.com/103849062826323714658 Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

10 komentarzy

 • Link do komentarza Mieszkaniec Jaktorowa środa, 30 październik 2013 21:33 napisane przez Mieszkaniec Jaktorowa

  Bardzo dobrze, że Radio poruszyło ten temat. Jest to bardzo ważna sprawa biorąc pod uwagę rozwój propagandowy miasta. Jeżdżąc do Wawy codziennie widuję na stacjach od Grodziska do Brwinowa, takie same wiaty pociągowe. Więc nie rozumiem czemu ta Żyrardowska została zburzona?
  Czy tamte też są dostawione po wojnie? Coś proszę państwa jest w tym na rzeczy? Czy ktoś może to mi wytłumaczyć? Z pozdrowieniami z Jaktorowa

 • Link do komentarza pan pogo wtorek, 29 październik 2013 16:17 napisane przez pan pogo

  Szanowny Panie redaktorze, całkowicie zgadzam się z przedmowcą Pana wiedza z zakresu wartości architektury jest raczej niewielka, a co ważniejsze nie sprawdził Pan w powszechnie dostępnym dokumencie jak całościowo wygląda plan przebudowywania stacji w Żyrardowie. Tutaj może się Pan z tym zapoznać http://siskom.waw.pl/komunikacja/kolej/wawa-lodz/lk1_odc_zyrardow_stacja_ros_tekst.pdf

  Życze wiecej wiedzy niż polityki.

  pan pogo

 • Link do komentarza Zbyszek niedziela, 20 październik 2013 16:13 napisane przez Zbyszek

  Odbudować i owszem ale i zamontować kamery żeby nie dewastowali !!!

 • Link do komentarza Karol Kuligowski niedziela, 20 październik 2013 12:53 napisane przez Karol Kuligowski

  Nie zgadzam się ze słowami czytelnika PieruN, który potępia istnienie tablic upamiętniających poległych radzieckich żołnierzy. To nie byli okupanci. Starzy mieszkańcy Żyrardowa pamiętający okupację niemiecką (tak, wszak nie było narodu hitlerowskiego) mieli inne zdanie. Proszę przeczytać książkę Pawła Hulki "Księżyc nad Cieszynem", znajdzie tam Pan/i o tym, co Niemcy robili bez rozkazu, ale z własnej inwencji wobec Polaków. Dlatego mam szacunek dla tych, którzy wyzwolili Polskę spod niemieckiego buta. Ale nie popieram do końca wszystkiego, co przyszło za radzieckimi żołnierzami. Co do komunizmu, nie przesadzajmy! W owym systemie nie było bezrobocia, bezdomności (mimo braków mieszkań), pracy na umowy śmieciowe i tak rażącego braku perspektyw. I proszę nie powtarzać o niewydolności naszej gospodarki, bo braki należało poprawiać, a nie psuć wszystkiego pomagając przy okazji dawnym PZPR -owcom i wielu opozycjonistom w robieniu nieprawych interesów. Co z tego, że pozbyliśmy się okupacji radzieckiej, skoro staliśmy się kolonią Zachodu? Karol Kuligowski z Żyrardowa.

 • Link do komentarza PieruN czwartek, 17 październik 2013 00:47 napisane przez PieruN

  Wiatę postawili komuniści ponad 50 lat temu i powinna zniknąć podobnie jak tablice i pomnik

 • Link do komentarza Darcos wtorek, 15 październik 2013 13:12 napisane przez Darcos

  Rzeczywiście ta wiata jest nad wyraz charakterystyczna.
  Szkoda, że zniknie. Zostawmy wiatę i przejście nad torami. Odbudujmy je własnymi ręcyma.

 • Link do komentarza info wtorek, 15 październik 2013 09:51 napisane przez info

  Jak bezmyślna polityka naszych władz doprowadza do bezmyślnych decyzji. Takie tematy jak: tablice gloryfikujące okupantów radzieckich, Węzeł Wiskitki, przejazd nad torami dla samochodów na granicy Międzyborowa, tunel pieszo-jezdny to fakty które pokazują niekompetencje Żyrardowskich władz!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza wędrowiec poniedziałek, 14 październik 2013 14:04 napisane przez wędrowiec

  Nowoczesna architektura - jak dla mnie to nie jest zgodne z planem rewitalizacji miasta. Jeżeli chcemy by miasto miało swój "historyczny klimat", to powinniśmy w szczególny sposób dbać o takie zabytki.

  Zupełnie nie rozumiem co "tandetne reklamy" mają do tego czy obiekt ma zostać czy nie. Jaki jest problem z ich zdjęciem?!

 • Link do komentarza El Konczita poniedziałek, 14 październik 2013 12:00 napisane przez El Konczita

  Wystarczającą historią kolei wiedeńskiej jest tabor kolejowy i wypinające się wagony.

  Jakoś redakcji nie rażą tandetne reklamy na tym zabytku będącym "perełką" architektury? Zapewne nie, bo to przecież teren i własność PKP.

 • Link do komentarza ja poniedziałek, 14 październik 2013 11:11 napisane przez ja

  ale bełkot, widać, że ten kto to pisał nie ma BLADEGO pojęcia o nowoczesnych rozwiązaniach architektonicznych. Poza tym, że coś jest stare wcale nie znaczy, że wartościowe, w tym wypadku zdecydowanie nie jest.

Skomentuj

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje przedstawione na stronach Radio Żyrardów były rzetelne i zgodne z prawdą. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za skutki ich wykorzystania. Nie ponosimy również odpowiedzialności za zawartość forum i komentarzy, treści prezentowanych w reklamach oraz konsekwencji wszystkich zdarzeń które są skutkiem działalności osób trzecich (w szczególności przerw w pracy serwisu). Zastrzegamy sobie prawo do moderowania treści forum i komentarzy oraz wykorzystywania zapisanych w nim wiadomości.

Copyright © 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone Radio Żyrardów

Znajdź nas w Google+ Znajdź nas w Twitter