Poniedziałek, 25 września 2023

Poezja lepsza niż kolorowe magazyny

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Radio Żyrardów
Strona: plus.google.com/103849062826323714658 Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2 komentarzy

 • Link do komentarza Jerzy poniedziałek, 15 kwiecień 2013 23:42 napisane przez Jerzy

  Dziękuję za ten wzorcowo napisany i świetnie zilustrowany reportaż z imprezy literackiej.
  Przeczytałem sobie także pierwszy komentarz do tego artykułu. Jestem pełen uznania dla ostatniego zdania autora. Trafił w samo sedno! Przypominają się słowa Juliana Tuwima: "Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa". Widocznie autor komentarza woli być potępionym. Miło, że w jednym piekle się nie spotkamy: moje byłoby wytapetowane kolorowymi magazynami, a rzeczonemu autorowi diabli "będą ... całe poemata składać". CeZet

 • Link do komentarza Ezra poniedziałek, 15 kwiecień 2013 20:32 napisane przez Ezra

  I tu niestety z opinią szanownego gościa się zgodzić nie mogę.
  Po pierwsze poezja nie reprezentuje żadnej znaczącej grupy społecznej, tylko egocentryczny punkt widzenia autora. Powstaje dla zaspokojenia potrzeb autora i dla ideologizowania i mitologizowania. W skrajnych przypadkach prowadzi do zacierania granic między prawdą a fałszem, dobrem a złem. Poezją autor wmawia czytelnikom swój światopogląd - im poeta zdolniejszy, tym lepiej to robi.

  Kolorowe magazyny mają model biznesowy - powstają w celu zaspokojenia konkretnych potrzeb intelektualnych i emocjonalnych czytelnika. Tworzący je ludzie wkładają swoje wykształcenie i ciężką codzienną pracę a w zamian otrzymują uczciwe wynagrodzenie.
  Trzy kolorowe magazyny z różnych grup cenowych powiedzą mi o społeczeństwie więcej niż cała poezja ostatnich 20 lat.

  Ale co ja tam wiem...

Skomentuj

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje przedstawione na stronach Radio Żyrardów były rzetelne i zgodne z prawdą. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za skutki ich wykorzystania. Nie ponosimy również odpowiedzialności za zawartość forum i komentarzy, treści prezentowanych w reklamach oraz konsekwencji wszystkich zdarzeń które są skutkiem działalności osób trzecich (w szczególności przerw w pracy serwisu). Zastrzegamy sobie prawo do moderowania treści forum i komentarzy oraz wykorzystywania zapisanych w nim wiadomości.

Copyright © 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone Radio Żyrardów

Znajdź nas w Google+ Znajdź nas w Twitter